Pomoc Uniwersytetowi Qunnipiac

Tłumacze Vasco dla studentów Uniwersytetu Quinnipiac

Współpracę z Uniwersytetem Quinnipiac (Hamden, USA) rozpoczęliśmy po uruchomieniu projektu o nazwie Student Consulting Project. Miał on na celu ułatwienie komunikacji między studentami z zagranicy a organizacjami akademickimi.

Ponieważ inicjatywa ta jest bardzo bliska naszej misji, postanowiliśmy ją wesprzeć wysyłając Uniwersytetowi urządzenia Vasco Translator M3.

Problemy studentów z zagranicy

Studenci, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych z innych krajów, mierzą się z wieloma problemami podczas nauki w USA. Muszą nauczyć się nowego języka, przyzwyczaić do innej kultury i poznać ludzi w środowisku, które bardzo różni się od tego, z którego pochodzą. A do tego wszystkiego muszą skupić się na nauce.

Uniwersytet Quinnipiac dobrze to wszystko rozumie i postanowił dołożyć dodatkowych starań, aby ułatwić komunikację ze studentami z zagranicy i ich rodzinami.

Jak Vasco Translator zdołał pomóc?

Zarówno nauczyciele akademiccy, jak i studenci korzystali z funkcji tłumacza mowy do zrozumienia się nawzajem. Uczniowie korzystali też z funkcji tłumacza foto, aby lepiej poznać swoje otoczenie, a także zapoznać się z materiałami edukacyjnymi podczas wykładów.

Okazało się to szczególnie przydatne dla tych, którzy byli przyzwyczajeni do innych systemów pisma (np. studenci z krajów arabskich).

Współpraca

Tłumacze Vasco wsparły 2 szkoły: jedną w Hamden, a drugą w New Heaven. Współpraca trwała 3 semestry, czyli od III kwartału 2021 r. do późnej wiosny 2022 r. Opinie zarówno uczniów, jak i nauczycieli były bardzo pozytywne.

„Niektórzy studenci zauważyli, że chociaż dostępne były inne aplikacje do tłumaczenia, to nie bardzo chcieli oni używać swoich prywatnych smartfonów i podawać te urządzenia innym (a czasami było to konieczne). Niektórzy użytkownicy zauważyli również, że urządzenie jest nie tylko świetnym narzędziem do tłumaczenia, ale może być też bardzo pomocne w nauce języków obcych.” dodał prof. Gedeon Werner z Uniwersytetu Quinnipiac.

Podczas gdy nauczyciele podkreślali przydatność naszych urządzeń w czasie rozmów z rodzicami, uczniowie chwalili tłumacze Vasco za łatwość i intuicyjność obsługi.

Co dalej?

Mamy nadzieję uczestniczyć w przyszłych projektach Uniwersytetu Qunnipiac. Ich starania na rzecz ułatwienia komunikacji ze studentami z zagranicy są bardzo bliskie naszej misji.

Przełamując bariery językowe między studentami a nauczycielami, tym pierwszym ułatwiamy edukację, a tym drugim—pracę.