Kim jesteśmy?

Vasco narodziło się z prostego, ale ważnego celu: sprawić, by ludzie rozumieli siebie nawzajem.

number one

Nasza historia

Firma Vasco została założona w 2008 roku przez Macieja Góralskiego, przedsiębiorcę i ratownika medycznego. Dostrzegł on realną i odczuwalną potrzebę dostępu do elektronicznych tłumaczy. Obrawszy to za cel, staliśmy się liderami na rynku rozwiązań tłumaczeniowych.

Nasz cel spełniamy wciąż poprzez przełamywanie barier językowych. Najważniejsze zadanie, które nas motywuje każdego dnia, to ułatwienie komunikacji wszystkim osobom posługującym się różnymi językami. Dzięki naszym urządzeniom ludzie mogą zapomnieć o nieporozumieniach i skupić się na nowych wyzwaniach, odkrywaniu świata i rozwijaniu swojego biznesu.

Jesteśmy dumni, że udało nam się zajść tak daleko. Na początku Vasco było małą grupą entuzjastów, którzy chcieli spopularyzować urządzenia tłumaczące. Teraz nasza rodzina liczy prawie 200 osób z 20 krajów i 4 kontynentów. Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy wszystkie nasze urządzenia, ponieważ specjalizujemy się w lingwistyce, projektowaniu i tworzeniu oprogramowania.

Oprócz klientów indywidualnych wspieramy też organizacje, zarówno publiczne jak i prywatne. Dostarczamy tłumacze na linie produkcyjne, do hoteli, restauracji, szkół i szpitali.

Vasco przez lata

  • Początek firmy Vasco

  • Otwarcie sklepów internetowych w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii

  • Pierwszy tłumacz Vasco Translator

  • Pierwsze urządzenie Vasco Traveler

  • Otwarcie sklepów w USA, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii

  • Premiera Vasco Mini 2

  • Otwarcie sklepów w Szwecji, Norwegii i Finlandii

  • Premiera Vasco Translator M3

  • Otwarcie sklepu w Japonii

  • Premiera Vasco Translator V4

Nasza misja

„Jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca.”

Nelson Mandela

Vasco to ludzie

ceo

Maciej Góralski

Założyciel i CEO

linkedin

director business

Radosław Studnicki

Chief Operating Officer

linkedin

head of software

Tomasz Stomski

Chief Product Officer

linkedin

Poznaj naszego założyciela i CEO

Maciej Góralski, założyciel i właściciel firmy, jest absolwentem studiów z dziedzin takich jak: finanse, zarządzanie i marketing oraz ratownictwo medyczne. Podróże i ratownictwo medyczne to pasje Macieja. I to właśnie one stały się inspiracją dla pomysłów i rozwiązań stosowanych w urządzeniach Vasco.

"Pracowałem jako ratownik na szpitalnym oddziale ratunkowym. Tam, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, mogłem przekonać się, jak ważna jest szybka i precyzyjna komunikacja. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś, w kraju czy za granicą, sprawna komunikacja jest kluczowa w wielu sytuacjach."

I tak powstał pomysł na sprzedaż tłumaczy elektronicznych. Maciej zaczynał od zwykłej sprzedaży urządzeń już dostępnych na rynku. Jednak wraz z czasem i zdobytym doświadczeniem stało się jasne, że jest większy cel do osiągnięcia.

I tak w Vasco rozpoczęliśmy produkcję naszych autorskich urządzeń.

Poznaj nas lepiej

Moglibyśmy godzinami opowiadać, co nas motywuje i sprawia, że Vasco jest czymś więcej niż tylko grupą współpracowników. Jednak mocno wierzymy, że obraz wart jest tysięcy słów. I tak jest również w tym przypadku.