Najlepsza aplikacja do tłumaczenia

aplikacja do tłumaczenia tekstów
3 stycznia 2023

Ponieważ biznes i komunikacja rozciągają się coraz dalej poza granice krajów i kontynentów, rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości tłumaczenia. 

Tradycyjnie do tworzenia treści w językach obcych zatrudniano doświadczonych tłumaczy, jednak korzystanie z aplikacji tłumaczącej może być szybsze i tańsze zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firm.  

Jednak przy tak wielu dostępnych rozwiązaniach, trudno jest wybrać odpowiednią opcję. Tak więc, jaka jest najlepsza aplikacja do tłumaczenia? 

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Ci kilka przydatnych darmowych narzędzi, z których wybierzemy najlepszy translator na telefon

Zwrócimy uwagę na to, która aplikacja do tłumaczenia najlepiej pozwoli Ci komunikować się z ludźmi pochodzącymi z obcych kultur, a jednocześnie da możliwość uczenia się języków.

Zaczynajmy!

Mobilne urządzenie tłumaczące z flagami różnych państw obok

 

Aplikacja do tłumaczenia — jakich cech szukać?

Zanim przejdziemy do faktycznej listy aplikacji, najpierw omówmy cechy, które powinien mieć każdy dobry translator na telefon

Tłumaczenie wspomagane komputerowo stale się rozwija i poprawia — możemy liczyć na naprawdę coraz bardziej imponujące rozwiązania. Oto co powinna mieć najlepsza aplikacja do tłumaczenia.

Tłumaczenie języków obcych lub nauka języków online

1.Dokładne rozpoznanie mowy

Jedną z najważniejszych cech, jakie powinny posiadać darmowe aplikacje tłumaczące, jest możliwość zapewnienia dokładnej transkrypcji tego, co aplikacja wykryła, że zostało powiedziane. Technologia rozpoznawania głosu jest wciąż rozwijana i ulepszana, a błędy w tłumaczonych słowach wciąż mogą się zdarzać. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie aplikacja ma możliwość edycji transkrypcji przed tłumaczeniem, co pozwoli Ci poprawić źle usłyszane słowa i zdania.

2. Tłumaczenie tekstu ze zdjęcia

Tłumaczenie z mowy na mowę (speech-to-speech) nie jest jedyną rzeczą, którą powinna oferować najlepsza aplikacja do tłumaczenia. Zrozumienie dokumentów w podróży może być równie ważne, zwłaszcza jeśli robisz to celach służbowych. Tłumacz tekstu ze zdjęcia będzie w takiej sytuacji nieoceniony! Pomoże Ci również zrozumieć swoje otoczenie, np. menu, rozkład jazdy oraz szyldy.

Czytaj więcej  Vasco Electronics wspiera Uniwersytet Quinnipiac

3. Historia tłumaczeń

Po trzecie, aplikacja do tłumaczenia powinna mieć opcję zapisywania wszystkich przekładów. Chociaż funkcja ta prawie nigdy nie jest dostępna w darmowych rozwiązaniach, niektóre aplikacje pozwalają zakupić dodatkową funkcję zapisywania tłumaczeń. Dostęp do poprzednich tłumaczeń może okazać się nieoceniony — np. po tym, jak spytałeś o drogę, odbyłeś rozmowę z partnerem biznesowym

Jaka jest najlepsza aplikacja do tłumaczenia za darmo?

Translate Now 

To jedna z najpopularniejszych darmowych aplikacji tłumaczących, oferująca mnóstwo przydatnych funkcji. Aplikacja jest dostępna wyłącznie na iOS i umożliwia tłumaczenia głosowe i za pomocą kamery, wraz z funkcjami tłumaczenia AR, które mogą zastępować słowa i zdania ich tłumaczeniami w czasie rzeczywistym.

Translate All

To świetna aplikacja dostępna zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android, wyposażona w funkcje tłumaczenia tekstu i mowy. Choć aplikacji może brakować funkcji, które sprawiłyby, że byłaby odpowiednia do zastosowań biznesowych, jej przyjazny interfejs i łatwość obsługi sprawiają, że jest idealnym towarzyszem podróży zagranicznych.

Google Translate

To prawdopodobnie najbardziej znana aplikacja do tłumaczenia, która jest dostępna za darmo. Automatycznie wykrywa ona ponad 100 języków w tłumaczeniu tekstu. W przypadku tłumaczenia mowy, Google Translate obsługuje obecnie ponad 30 języków, a jego funkcja Google Lens może tłumaczyć tekst na znakach w podróży. Aplikacja jest w pełni darmowa i nie zawiera żadnych zakupów w aplikacji, oferując tłumaczenia w całej aplikacji i jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie silników tłumaczenia maszynowego.

TripLingo 

To zdecydowanie jedno z najlepszych narzędzi do celów biznesowych. Ta aplikacja do tłumaczeń oferuje zamianę między mową formalną i nieformalną, a nawet wspiera slang. Zawiera również wiele materiałów edukacyjnych, które informują o języku i kulturze kraju, do którego podróżujesz. Większość funkcji jest jednak ukryta za paywallem — aby odblokować pełną funkcjonalność, konieczny jest miesięczny abonament.

Czytaj więcej  Gra o Tron i Ród Smoka — Co wiemy o językach High Valyrian, Dothraki i innych?

Osoba korzystająca z aplikacji tłumacza mobilnego

Aplikacja do tłumaczenia kontra elektroniczny tłumacz

Podczas gdy translator na telefon może być pomocny w zwykłych rozmowach, często brakuje mu funkcji w porównaniu z elektronicznymi tłumaczami głosu

W przeciwieństwie do aplikacji, wysokiej jakości elektroniczne translatory oferują precyzyjną dokładność tłumaczenia bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji i dokonywania zakupów w ich wewnętrznych sklepach.

Podczas gdy mobilna aplikacja do tłumaczenia jest ograniczona przez specyfikację telefonu, dedykowany elektroniczny translator głosu możesz wybrać świadomie, aby np. posiadał mikrofon z redukcją szumów oraz mocne głośniki.

Co więcej, dobre translatory elektroniczne korzystają z różnych silników tłumaczących dla maksymalnej wydajności i dokładności. Ponadto oferują wymowę zbliżoną do tej native’ów — przeciętny translator na telefon raczej nie może się tym pochwalić. 

Żywotność baterii urządzenia jest również znacznie większa niż telefonu, co pozwala na korzystanie z nich, gdziekolwiek jesteś, bez konieczności ciągłego ładowania.

Grafika przedstawiająca urządzenie do tłumaczenia z napisem

Korzyści z używania tłumacza elektronicznego

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia, wybór elektronicznego tłumacza może być właściwym rozwiązaniem. Nawet najlepsza aplikacja do tłumaczenia wiąże się z koniecznością połączenia z Internetem, wyczerpywaniem baterii w telefonie i często dość ograniczoną funkcjonalnością. 

Nowoczesny i inteligentny tłumacz, taki jak Vasco Translator V4 czy M3, może być idealnym towarzyszem podróży prywatnej lub służbowej w obcym kraju. 

Oba urządzenia oferują dostęp do ponad 70 języków oraz nieograniczony dożywotni dostęp do Internetu za pomocą dołączonej karty SIM.

Dzięki 96% dokładności tłumaczenia i aż 99% redukcji szumów, Vasco Translator pomoże Ci swobodnie się wypowiadać — nie pozwól, aby bariera językowa Cię powstrzymała!

W pigułce:

Tłumaczenia są coraz ważniejsze w biznesie i komunikacji międzynarodowej, dlatego ważne jest, aby wybrać najlepszą aplikację do tłumaczenia. Najlepsza aplikacja powinna posiadać dokładne rozpoznanie mowy, tłumaczenie tekstu ze zdjęcia oraz opcję zapisywania tłumaczeń. Translate Now, Translate All, Google Translate czy TripLingo to najpopularniejsze aplikacje do tłumaczenia. Jednakże, w porównaniu z elektronicznymi tłumaczami głosu, aplikacje mają ograniczone możliwości. Wysokiej jakości elektroniczny tłumacz, taki jak Vasco Translator V4 i M3, oferuje precyzyjne tłumaczenia i nieograniczony dostęp do Internetu. Urządzenia te oferują dostęp do 70 języków i 96% dokładności tłumaczenia oraz 99% redukcji szumów.

Czytaj więcej  Vasco Translator V4: nowy inteligentny tłumacz

FAQ:

Jaka jest najlepsza aplikacja do tłumaczenia za darmo?

Do najlepszych darmowych aplikacji tłumaczących należą Translate Now, Translate All, Google Translate i TripLingo.

Czy aplikacja do tłumaczenia jest lepsza od kieszonkowego tłumacza elektronicznego?

Chociaż aplikacje tłumaczące są użyteczne, to tłumacz elektroniczny, jak Vasco Translator z wbudowaną kartą SIM, oferuje darmowe tłumaczenia w niemal 200 krajach i nie obciąża baterii smartfona. Warto rozważyć takie urządzenia, zwłaszcza podczas podróży.

Który tłumacz oferuje najwyższą jakość przekładu?

Vasco Translator wyróżnia się na rynku dzięki wyjątkowej precyzji tłumaczeń, korzystając z 10 silników tłumaczących dla różnych par językowych. Dzięki temu osiąga 96% precyzję tłumaczeń.

Podobne wpisy:

Robert Faber

Robert Faber

Robert jest zapalonym podróżnikiem i fanem nowych technologii. Potrafi dobrze gotować, ale nigdy nie ma na to wystarczająco dużo czasu i w efekcie narzeka na większość posiłków. Stały bywalec siłowni.

PODOBNE WPISY

Fascynujące ciekawostki o Afryce: Kontynent cudów

Fascynujące ciekawostki o Afryce: Kontynent cudów

Afryka to kontynent pełen cudów, który wzywa do siebie podróżników z całego świata. Nic dziwnego więc, że wielu z nas chciałoby poznać najważniejsze informacje o Afryce. Od rozległych sawann po tętniące życiem miasta, to kraina różnorodności i bogatej historii. A więc...

SI w podróży

SI w podróży

Rozwój nowych technologii wpłynął nie tylko na rynek pracy. Sztuczna inteligencja pomoże Ci też w podróży. Na dodatek nie zawsze na takie sposoby, jakich się spodziewasz. Od planowania wycieczek, po tłumaczenie rozmów  na wakacjach - SI ułatwi Ci wycieczki za granicę....

Lingwistyczna podróż po Języku Na’vi

Lingwistyczna podróż po Języku Na’vi

W filmie Avatar reżyser James Cameron przeniósł widzów na pełen życia księżyc o nazwie Pandora. To właśnie tam żyje rdzenna ludność znana jako Na'vi. Jednym z elementów tego kinowego arcydzieła jest język obcej cywilizacji Na'vi i to na nim się tutaj skupimy. Bez...

Jak powiedzieć „Kocham cię” w różnych językach

Jak powiedzieć „Kocham cię” w różnych językach

Wszyscy wiemy, jak wyrazić miłość w naszym ojczystym języku. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, jak powiedzieć "Kocham cię" w różnych językach? Jak jest "Kocham cię" po hiszpańsku? Albo "kocham cię" po francusku? Być może marzy Wam się też scenariusz z "To...

Jaki jest najłatwiejszy język świata?

Jaki jest najłatwiejszy język świata?

Gdy chcemy nauczyć się nowego języka, często zastanawiamy się, jak trudno będzie nam to zrobić. Dobrze byłoby więc znaleźć w miarę łatwy język do nauki. My jednak pójdziemy o krok dalej. Sprawdzimy tutaj, jaki jest najłatwiejszy język świata lub jaki język jest prosty...