Skip to main content
Pracowita jesień w Vasco Electronics: Zespół Vasco na targach w Dubaju.

Pracowita jesień w Vasco Electronics: GITEX, Japan IT Week i Good Design Award.

Rok 2022 okazał się bardzo pracowity. W pełni odczuliśmy to jednak dopiero, gdy przyszła jesień. Krótko po powrocie z Berlina, gdzie uczestniczyliśmy w targach IFA, polecieliśmy do Dubaju na GITEX. A zaraz potem przyszła pora na Japan IT Week.

Good Design Award

Jesień 2022 nie będzie nam się kojarzyć jedynie z pracą. Vasco Translator V4 otrzymał bowiem na początku października Good Design Award, czyli jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród technologicznych!

Nagroda ta jest sponsorowana przez Japan Institute of Design Promotion i przyznaje się ją produktom, które odznaczają się na tle innych wyjątkowym designem. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Vasco Translator V4 został po raz kolejny doceniony tak prestiżową nagrodą.

Dowodzi to również faktu, że nasz zespół designerski wykonuje naprawdę świetną pracę na światowym poziomie! 

I chociaż staramy się zachować skromność, to jednak mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka nagroda w naszej karierze 🙂 

Przełam bariery językowe

Targi GITEX — co to takiego?

Są to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów technologicznych na świecie. Odbywają się co roku w Dubaju i przyciągają rzesze małych i dużych firm, inwestorów oraz fanów nowoczesnych technologii. 

GITEX odwiedzają zarówno małe startupy, jak i światowi giganci. W poprzednich latach na targach gościły takie firmy jak Microsoft, Dell i Red Hat.

W tym roku GITEX trwał od 10 do 14 października. Dużo się w tym czasie działo, a goście mieli okazje doświadczyć na własnej skórze najbardziej nowoczesnych technologii na całym świecie.

Pracowita jesień w Vasco Electronics: Zespół Vasco na targach w Dubaju.

Vasco Electronics na GITEX — co nam to dało?

Nasz produkt zainteresował wielu gości na targach. Vasco Translator przykuł uwagę nie tylko prywatnych klientów, ale również biznesmenów i przedstawicieli rządu. 

Nasz produkt zyskał dużą popularność wśród uczestników GITEX-u. Wielu z nich może w przyszłości zostać naszymi partnerami biznesowymirelacjonuje Paulina, członkini zespołu Vasco na GITEXWiększość ludzi odwiedzających nasze stoisko była zaskoczona tak dużą ilością języków w naszych urządzeniach. Zwłaszcza że inni producenci nie oferują aż tyle.

Czytaj więcej  Vasco Electronics wspiera Uniwersytet Quinnipiac

Odpowiadaliśmy na wiele pytań i testowaliśmy nasz produkt w wymagających warunkach. Nasz tłumacz świetnie sobie radził, a nasi goście chcieli wiedzieć o nim jeszcze więcej.

Wielu z gości wracało do naszego stoiska, często przyprowadzając znajomych i przyjaciół, którym chcieli pokazać nasz produktwspomina Wojtek, członek zespołu Vasco na GITEX

Warto również dodać, że GITEX był świetną okazją do zebrania konstruktywnego feedbacku od klientów. Dzięki temu wiemy, na czym skupić się tworząc kolejne rozwiązania.

Japan IT Week Autumn

Po targach GITEX przyszedł czas na Japan IT Week Autumn. Wydarzenie to odbyło się w Makuhari Messe, centrum kongresowym położonym niedaleko Tokio, a trwało od 26 do 28 października.

Japan IT Week składał się z 11 wystaw, w tym m.in. z IoT & 5G Solutions Expo, Web & Digital Marketing Expo oraz Software & Apps Development Expo. 

Same targi były dla nas świetną okazją do zwiększenia świadomości marki na tamtejszym rynku. Pierwszy raz zaistnieliśmy w Japonii, gdy Vasco Translator M3 zostało zaprezentowane na platformie crowdfundingowej Makuake. Sprzedaliśmy wówczas 970 egzemplarzy tego urządzenia.

Podsumowanie

Pomimo że tegoroczna jesień przyniosła naprawdę sporo pracy, to wyniknęło z niej dużo dobrego dla Vasco Electronics. 

Zarówno GITEX, jak i Japan IT Week Autumn to ważne wydarzenia, dzięki którym możemy dalej budować rozpoznawalność marki na bardzo wpływowych rynkach. 

Good Design Award to z kolei dowód na to, że projektujemy najlepsze tłumacze mowy na świecie! 

Podobne wpisy:

Robert Faber

Robert to zapalony podróżnik i fan nowych technologii. Umie całkiem dobrze gotować, ale nigdy nie ma na to czasu, więc większość jego posiłków mu nie smakuje. Regularnie ćwiczy na siłowni.