Skip to main content

Vasco Electronics wspiera Uniwersytet Quinnipiac

Od samego początku naszej działalności, Vasco Electronics przyświecał jeden cel — ułatwienie komunikacji między ludźmi. Pozostaliśmy mu wierni do dziś i z przyjemnością informujemy, że wzięliśmy udział w kolejnej inicjatywie, która tę misję wypełnia. 

W zeszłym roku rozpoczęliśmy współpracę z Quinnipiac University (Hamden, USA). Uruchomili oni wówczas projekt wsparcia studentów (Student Counselling Project), którego celem było ułatwienie komunikacji pomiędzy studentami (i ich rodzinami) a organizacjami akademickimi. 

Postanowiliśmy rozpocząć współpracę i przetestować natychmiastowy tłumacz Vasco Translator M3 w szkołach. Sprawdźcie, jak sobie poradził!

Zagraniczni studenci i rodziny: Problemy, z którymi się spotykają

Studenci zagraniczni napotykają wiele problemów, kiedy przyjeżdżają na studia do USA. Większość musi nauczyć się nowego języka lub przynajmniej nabrać w nim biegłości, przyzwyczaić do kultury i zaprzyjaźnić z otoczeniem, które dla niektórych jest drastycznie różne. A wszystko to podczas gdy wciąż próbują osiągnąć cele edukacyjne!

Mów w językach obcych

Uniwersytet Quinnipiac doskonale to rozumie i postanowił podjąć dodatkowy wysiłek w kierunku usprawnienia komunikacji ze studentami i ich rodzinami.  

W czym może pomóc Vasco Translator?

Jak już zostało powiedziane na początku tego artykułu, naszym głównym celem w Vasco Electronics jest ułatwienie komunikacji pomiędzy wszystkimi ludźmi na całym świecie. Zauważyliśmy problemy, jakie mogą mieć studenci i ich rodziny podczas nauki w nowym kraju zamieszkania i uznaliśmy to za obszar, w którym nasze urządzenia okażą się pomocne.  

Pracownicy akademiccy mogą używać ich nie tylko do komunikacji ze studentami i ich rodzinami za pomocą funkcji tłumaczenia głosowego, ale także wypożyczać je innym podczas wykładów. W ten sposób studenci mogą korzystać z Foto Tłumacza, aby zrozumieć tekst znajdujący się wokół nich: na tablicy, w podręczniku czy na czacie klasy uniwersyteckiej. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które są przyzwyczajone do innego systemu pisma w swoim języku, np. studentów z krajów arabskich.  

Czytaj więcej  Jedziemy na GITEX do Dubaju!

Nasza współpraca

Projekt wsparcia studentów obejmował wykorzystanie tłumaczy Vasco w 2 szkołach w Hamden i New Haven przez 3 semestry do późnej wiosny 2022 roku.

Byliśmy poruszeni, słysząc, że pozytywne opinie przerosły oczekiwania — zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów. Wysoka dokładność i łatwość obsługi urządzenia były dwoma najczęstszymi komentarzami osób, które je testowały. 

Nauczyciele podkreślali wartość urządzeń Vasco, szczególnie podczas rozmów z rodzicami o ograniczonej znajomości języka angielskiego. 

Zespół studentów również testował ten natychmiastowy tłumacz w ramach swoich potrzeb. Podobnie stwierdzili, że urządzenia są łatwe w obsłudze i dokładne podczas tłumaczenia. Co ciekawe, studenci podkreślali, że wolą używać samodzielnego urządzenia niż aplikacji tłumaczącej w smartfonie. Głównym powodem było to, że aplikacje wymagają przenoszenia urządzeń mobilnych z rąk do rąk. Samodzielny kieszonkowy tłumacz eliminuje tę niedogodność.   

Jakie plany na przyszłość?

Tak owocna współpraca nie mogłaby przejść bez rozmowy o kontynuacji. Mamy nadzieję zaangażować się w więcej przyszłych projektów Quinnipiac University, aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację między pracownikami naukowymi a studentami. Edukacja jest w końcu największą nadzieją na zmianę świata na lepsze!

W pigułce:

Vasco Electronics wspiera Uniwersytet Quinnipiac, aby ułatwić komunikację pomiędzy studentami i ich rodzinami. Firma przetestowała natychmiastowy tłumacz Vasco Translator M3 w szkołach, aby ułatwić zagranicznym studentom i ich rodzinom zrozumienie nowej kultury i języka. Tłumacz może również być używany do komunikacji ze studentami i ich rodzinami za pomocą funkcji tłumaczenia głosowego oraz tłumacza foto. Wysoka dokładność i łatwość obsługi urządzenia były dwoma najczęstszymi komentarzami osób, które je testowały.

Pracownicy akademiccy i studenci są bardzo zadowoleni z rezultatów. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli wspierać więcej projektów Quinnipiac University, aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację między pracownikami naukowymi a studentami.

FAQ:

Jakie problemy napotykają zagraniczni studenci i ich rodziny, kiedy przyjeżdżają na studia do USA? 

Studenci zagraniczni muszą nauczyć się nowego języka lub przynajmniej nabrać w nim biegłości, przyzwyczaić się do kultury i zaprzyjaźnić z otoczeniem, które dla niektórych jest drastycznie różne, wszystko to podczas gdy wciąż próbują osiągnąć cele edukacyjne.

Czytaj więcej  Aplikacja “z przyszłości” jest już dostępna!

Jakie funkcje ma Vasco Translator M3?

Vasco Translator M3 ma funkcje tłumaczenia głosowego, Foto Tłumacza, który pozwala zrozumieć tekst znajdujący się wokół użytkownika, oraz łatwość w obsłudze.

Jakie są plany Vasco Electronics na przyszłość w związku z współpracą z Uniwersytetem Quinnipiac?

Vasco Electronics ma nadzieję zaangażować się w więcej przyszłych projektów Quinnipiac University, aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację między pracownikami naukowymi a studentami.

Podobne wpisy:

Robert Faber

Robert to zapalony podróżnik i fan nowych technologii. Umie całkiem dobrze gotować, ale nigdy nie ma na to czasu, więc większość jego posiłków mu nie smakuje. Regularnie ćwiczy na siłowni.