Nieważne, jak daleko ani jaki język. Inteligentny tłumacz Vasco Translator V4 ułatwia podróże

1 marca 2024

O dalekich podróżach marzy wielu z nas. Niestety równie spora grupa osób rezygnuje z tego typu atrakcji z powodu nieznajomości języków obcych. Właśnie dla nich powstał inteligentny tłumacz Vasco Translator V4. Z tym urządzeniem zacierają się dotychczasowe granice.

Inteligentny tłumacz Vasco Translator V4 przychodzi z pomocą fanom dalekich podróży. Obcy język nie jest już problemem!

W życiu niemal każdego z nas przychodzi moment, kiedy czujemy potrzebę wytchnienia od codziennego wyścigu szczurów. Budzi się w nas pragnienie wyrwania się z dotychczasowego miejsca, w którym powoli zaczynamy „zapuszczać korzenie”. Jedynym słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podróż. Któż tego nie lubi? Im dalsze, tym jednak więcej obaw mogą budzić, bo nie wiemy, czy poradzimy sobie zagubieni i nieznający obcego języka (bonus do trudności, gdy lokalni mieszkańcy nie posługują się angielskim).

Liczby mówią same za siebie

Według sondażu przeprowadzonego pod koniec maja 2023 roku przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia wynikało, że blisko 30% Polaków zamierzało spędzić wakacje za granicą. Jest to spora liczba, ale mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby nie jedna z najbardziej problematycznych kwestii – nieznajomość języka obcego, która w dalszym ciągu doskwiera wielu obywatelom naszego kraju.

Aby nie być gołosłownym, wystarczy przytoczyć te same wyniki badań, które wykazują, że nieco ponad połowa Polaków (a konkretnie 56%) deklaruje, że zna język angielski w stopniu komunikatywnym.

Wynik ten nie jest powodem do wstydu – zwłaszcza, że z biegiem lat nasi rodacy poczynili spore postępy w okiełznaniu języków obcych. Niemniej to wciąż spora przeszkoda w podjęciu decyzji o podróży, która według 74% respondentów wymaga znajomości innego języka niż rodzimy.

Czytaj więcej  Listopadowe wakacje na Kubie: Dlaczego warto?

Bariera językowa to kłopot każdej grupy wiekowej, ale zdecydowanie najbardziej doskwiera ona starszym ludziom. Osoby, które po dekadach ciężkiej pracy mają szansę w końcu zobaczyć świat i przekonać się o jego cudach, zamykają się w czterech ścianach. Boją się zagubienia na nieznanym sobie terenie – podczas zagranicznej podróży.

Inteligentny tłumacz Vasco Translator V4 – i wszystko staje się prostsze

Czy jest sposób, aby temu zaradzić? Oczywiście. I nie mamy tutaj na myśli lekcji językowych, które – choć skuteczne – potrafią być czasochłonne i kosztowne, w końcu nauka nowego języka to zadanie na rok i więcej, w zależności od naszych umiejętności, liczby zajęć tygodniowo i stopnia trudności. Jednak zamiast tego wystarczy inteligentny tłumacz stworzony przez Vasco Electronics.

Wyposażeni we wspomniany translator mamy niemal cały świat w zasięgu ręki. Wszak to niewielkie urządzenie może przetłumaczyć aż 108 języków! Aby uświadomić Wam, jak ogromna jest to liczba, wystarczy podać przykład urodzonego w 1958 roku w Liberii Ziada Fazaha, który pojawił się w „Księdze rekordów Guinnessa” jako człowiek władający „tylko” 58 językami.

Nieważne, czy zechcecie zapytać mieszkańca Sri Lanki, jak dostać się na Lwią Skałę, czy postanowicie kupić tradycyjną czaszkę Día de Muertos w Meksyku. Inteligentny tłumacz Vasco Translator V4 ułatwi Wam każdą z tych czynności bez potrzeby wdawania się w komunikację niewerbalną.
Urządzenie to nie tylko potrafi tłumaczyć pismo, lecz także mowę i tekst ze zdjęć. O skuteczności tej ostatniej funkcji możemy się przekonać m.in. w trakcie przeglądania menu w słynnej skalnej restauracji Fangweng w Chinach.

Poznaliście za granicą interesujące osoby, z którymi nie chcecie zrywać kontaktu? Tę międzynarodową znajomość możecie pielęgnować dzięki aplikacji MultiTalk pozwalającej porozumiewać się za pomocą czatu w rożnych językach nawet z setką ludzi. Jeśli zaś chcecie zasłynąć w towarzystwie znajomością obcych słówek, inteligentny tłumacz Vasco Translator V4 z powodzeniem zastąpi Wam prywatnego nauczyciela. I jest to belfer nie byle jaki, bo potrafiący przekazać wiedzę na temat 28 języków!

Czytaj więcej  Pracowita jesień w Vasco Electronics: GITEX, Japan IT Week i Good Design Award.

Vasco ma to, czego smartfony mogą jedynie pozazdrościć

Oczywiście, możecie powiedzieć, że przecież oferowane na rynku smartfony mają dostęp do niemal takich samych funkcji. Tak, to prawda, ale tym, co sprawia, że Vasco Translator V4 je deklasuje, jest m.in. darmowy i nielimitowany Internet do tłumaczeń na zawsze! Chiny, Tajlandia, Australia – w tych i dziesiątkach innych krajów możecie się swobodnie porozumiewać bez obaw, że wyczerpiecie swój zapas transferu danych w roamingu (a jak wiadomo, tego operatorzy komórkowi często nam skąpią).

Vasco Translator V4 na tle zwykłych przeglądarkowych translatorów wyróżnia też fakt, że omawiany sprzęt wyposażony został w aż 10 silników tłumaczeniowych. Oznacza to, że każda para językowa jest tłumaczona przy pomocy silnika dającego najlepsze rezultaty. Nie musicie się martwić, że w trakcie wizyty u afrykańskiego plemienia Himba przypadkowo wyzwiecie wodza na pojedynek. Jest to oczywiście żart, ale telefoniczne translatory korzystające z tylko jednego silnika tłumaczeniowego niosą podobne ryzyko problemów komunikacyjnych.

Elegancja, prostota i wytrzymałość

Specjaliści z Vasco Electronics doskonale zdają sobie sprawę z tego, że z translatora będą korzystać również seniorzy. W związku z tym urządzenie zostało wyposażone w czytelny 5-calowy ekran oraz bardzo prosty w obsłudze interfejs, który nie sprawi żadnych problemów nawet osobom nieobytym z tego typu gadżetami. Całą tę długą paletę zalet Vasco Translator V4 zamyka odporność sprzętu na pył i zachlapania. Docenimy to zarówno podczas przemierzania piaszczystej Sahary, jak i odbywania rejsu na Amazonce – a przecież warto być przygotowanym na różne okoliczności przyrody!

To jak – jesteście gotowi na podróż życia z Vasco Translator V4?

Podobne wpisy:

Czytaj więcej  Gdzie warto pojechać w 2022 roku?

Kamil Kleszyk

Autor: futurebeat.pl Miłośnik włoskiej kuchni, kina, gier wideo i szeroko pojętego gadżeciarstwa. Gdy tylko ma taką okazję, ucieka na łono natury, by siedząc pod drzewem, rozmyślać o życiu.

PODOBNE WPISY

Fascynujące Ciekawostki o Japonii

Fascynujące Ciekawostki o Japonii

Witamy w kraju sushi, samurajów i sumo! Japonia to kraj, gdzie starożytne tradycje płynnie łączą się z najnowszą technologią. Myślisz, że wiesz wszystko o Japonii lub Japończykach? Chcemy udowodnić, że może niekoniecznie! Od dziwacznych praktyk kulturowych po...

Wakacje w czerwcu: Ruszaj na Islandię!

Wakacje w czerwcu: Ruszaj na Islandię!

Ci z Was, którzy planują wakacje w czerwcu, mogą się zastanawiać, gdzie jechać o tej porze roku. Nasza rada? Ruszaj na Islandię. Na Islandii występują cztery pory roku, tak samo, jak u nas. Czasem możemy jednak tego nie odczuć, bo, czy Islandia zimą, czy latem, pogoda...

Fascynujące ciekawostki o Afryce: Kontynent cudów

Fascynujące ciekawostki o Afryce: Kontynent cudów

Afryka to kontynent pełen cudów, który wzywa do siebie podróżników z całego świata. Nic dziwnego więc, że wielu z nas chciałoby poznać najważniejsze informacje o Afryce. Od rozległych sawann po tętniące życiem miasta, to kraina różnorodności i bogatej historii. A więc...

SI w podróży

SI w podróży

Rozwój nowych technologii wpłynął nie tylko na rynek pracy. Sztuczna inteligencja pomoże Ci też w podróży. Na dodatek nie zawsze na takie sposoby, jakich się spodziewasz. Od planowania wycieczek, po tłumaczenie rozmów  na wakacjach - SI ułatwi Ci wycieczki za granicę....

Lingwistyczna podróż po Języku Na’vi

Lingwistyczna podróż po Języku Na’vi

W filmie Avatar reżyser James Cameron przeniósł widzów na pełen życia księżyc o nazwie Pandora. To właśnie tam żyje rdzenna ludność znana jako Na'vi. Jednym z elementów tego kinowego arcydzieła jest język obcej cywilizacji Na'vi i to na nim się tutaj skupimy. Bez...

Jak powiedzieć „Kocham cię” w różnych językach

Jak powiedzieć „Kocham cię” w różnych językach

Wszyscy wiemy, jak wyrazić miłość w naszym ojczystym języku. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, jak powiedzieć "Kocham cię" w różnych językach? Jak jest "Kocham cię" po hiszpańsku? Albo "kocham cię" po francusku? Być może marzy Wam się też scenariusz z "To...